League Results

Congratulations to TEAM JACOBS:
  • 2nd half winning team – $200 club credit
  • 2018-19 Season winning team – names engraved on the League plaque
2018-19_Results_2_2019-03-14.jpg
2018-19_Results_Week11.jpg

_________________________________________________________________

2018-19 Season Winning Team: JACOBS
Skip – Colin Jacobs  |  Third – Laureen Jacobs
Second – Cheryl Jacobs  |  Lead – Ronda Tate /  Mark Kuzyk
_________________________________________________________________

2017-18 Season Winning Team: KNOLL
Skip – Kellie Knoll  |  Third – Lana Knoll
Second – Dan Trobak  |  Lead – Tanya Hromadnik
_________________________________________________________________

2016-17 Season Winning Team: BARCLAY
Skip – Al Barclay  |  Third – Rosanne Benko
Second – Lorne Anderson  |  Lead – Tanya Hromadnik
_________________________________________________________________

2015-16 Season Winning Teams: BARCLAY, JACOBS, MACMILLAN
‘A’ division  –  Al Barclay, Rosanne Benko, Stephanie Leathwood, Lesa Pangburn
‘B’ division  –  Colin Jacobs, Laureen Jacobs, Cheryl Jacobs, Ronda Tate
‘C’ division  –  Bryan MacMillan, Jeff Davie, Janine Conrad
________________________________________________________________

2014-15 Season and Playoff Winning Team: BARCLAY
Skip – Al Barclay  |  Third – Rosanne Benko
Second – Tammy Grant   |  Lead – Lesa Pangburn
_________________________________________________________________

2013-14 Season and Playoff Winning Team: BARCLAY
Skip – Al Barclay  |  Third – Rosanne Benko
Second – Shaun Begg  |  Lead – Lesa Pangburn
_________________________________________________________________

2012-2013 Spring Playoff Winning Team: HORICK
Skip – Tammy Horick  | Third – Doug Yee
Second – Jack Schultz  |  Lead – John Pawlik
_________________________________________________________________

2012-2013 Grand Aggregate Winning Team: CONRAD
Skip – Norbert Conrad  |  Third – Terry Turner
Second – Henry Van Mill  |  Lead – Janine Conrad
Alternate – Linda Van Mill

Advertisements